Jesteśmy grupą osób, która zmienia rzeczywistość.

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. 

Budujemy aktywne społeczeństwo. 

Przystań do nas - wspieramy, inspirujemy, rozwijamy.

Angażujemy się w

FIO MPiPS logo1

„Aktywny senior” ruszył z działaniami

Projekt „Aktywny senior – szczęśliwy senior” rozpoczęty. Uczestnicy mają za sobą spotkanie organizacyjno-integracyjne a część grupy rozpoczęła szkolenie na opiekunów osób starszych i chorych.

Po zakończeniu etapu rekrutacji wyłoniliśmy 25 uczestników projektu. Pierwszym wspólnym działaniem, jakim było spotkanie organizacyjno-integracyjne, rozpoczęliśmy realizację sześciomiesięcznego przedsięwzięcia Stowarzyszenia „Przystań”. Wydarzenie miało na celu zapoznanie uczestników z programem projektu, przedstawienie harmonogramu, wyłonienie 8 uczestników na szkolenie opiekunów osób starszych i chorych oraz integrację UP i personelu. Spotkanie miało miejsce w poniedziałek 18.07.2016 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Leśna” w Iławie.

Po wyłonieniu grupy osób chętnych na szkolenie ustaliśmy jego harmonogram. 24-godzinne szkolenie potrwa do końca lipca 2016. Kolejne zaplanowane działania to rejs Ilawią do położonej nad brzegiem Jezioraka Chmielówki, cykl ćwiczeń usprawniających oraz spotkanie z cyklu „Aktywny Senior”.

IMG 1614 IMG 1590